Czym jest i do czego pasuje fotel uszak?

Fotele uszaki szturmem podbijają serca miłośników komfortowego odpoczynku. Nic dziwnego, bowiem zapewniają one wysoki poziom wygody, a jednocześnie wprowadzają do aranżacji niebagatelny styl i charakter. Sprawdź więc, czym jest fotel uszak i do jakiego wystroju wnętrz pasuje.

Jak wygląda fotel uszak?

Fotel uszak to zdecydowanie jeden z najmodniejszych w ostatnich sezonach dodatków. To prawdziwa ozdoba sypialni, salonu, gabinetu, ale również i pokoju dziecięcego, gdzie pozwala na nieco wypoczynku, umożliwiając jednocześnie wygodne karmienie. Rozwiązanie to przywędrowało do nas z Francji, gdzie fotele uszaki były modne już przed wiekami, święcąc prawdzie trumfy na królewskim dworze. Nic dziwnego, że po dziś dzień taki fotel uszak przypomina swoim wyglądem tron, na którym zasiadali władcy.

Współcześnie jednak z jego potencjału mogą korzystać wszyscy, którym zależy na wysokiej jakości odpoczynku po dniu pełnym codziennych wyzwań. Nowoczesne meble z tej kategorii łączą w sobie niebagatelny styl i charakter z wysoką funkcjonalnością. Uwagę przyciągają tutaj przede wszystkim wysokie oparcia oraz „uszy”, od których wzięła się nazwa foteli. Dodatkowy komfort siedzenia buduje również głębokie siedzisko, a uzupełnia go podnóżek, który zakupić można do wielu modeli, dostępnych na współczesnym rynku.

Fotel uszak – różne rodzaje, wiele możliwości

Współczesny klient może wybierać pomiędzy różnymi rodzajami foteli uszaków, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do każdej koncepcji aranżacyjnej. Tym bardziej, że fotel uszak występuje w całej gamie kolorystycznej – od klasycznej szarości i czerni, przez beże czy odcienie musztardowe, aż po różowe tonacje. Szeroki wybór możliwości stwarza również tkanina, z której wykonane jest siedzisko. Sporą popularnością cieszą się obecnie modele sztruksowe, choć z mody nie wychodzi również fotel uszak z obiciem welurowym w różnych wariantach kolorystycznych. Ciekawą alternatywą dla klasycznych uszaków są modele w kształcie muszli, zapewniające nie tylko wysoki komfort, ale również i niebagatelny styl, zwracający uwagę i zachwycający swoją nieszablonową elegancją.

Do jakiego wnętrza pasuj fotel uszak?

Fotel uszak otwiera wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale bowiem współgra on z modnymi współcześnie koncepcjami, nie tylko uzupełniając je, ale również budując w znaczący sposób ich estetykę. Taki mebel skomponować można z powodzeniem zarówno z klasycznymi, jak i bardziej nowoczesnymi koncepcjami. Idealnie wpisze się on chociażby w styl skandynawski, bazujący na naturalnych rozwiązaniach. W tym kontekście warto postawić na stonowaną kolorystykę, podobnie jak w stylu modernistycznym czy loftowym.

Większą przestrzeń dla wyobraźni otwiera z kolei styl glamour, posiadający znacznie szerszy wachlarz możliwości kolorystycznych. Klasyczny fotel uszak to również idealne rozwiązanie w stylu boho, które wprowadzi do wnętrza wyjątkowe walory estetyczne, nadając mu przy tym nieco przytulności.  Jak nietrudno zauważyć, to właśnie uniwersalizm i wygoda zbudowały sukces tego rodzaju mebli, które zagościły w domach i mieszkaniach już niemalże na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + siedem =